V současné době se společnost konečně probudila a lidé začínají užívat zcela jinou kosmetiku. Takovou, která neškodí životnímu prostředí. Která neprovádí testy na zvířatech a nevyužívá chemie, která škodí nejen ekologii, ale i vašemu tělu. Která využívá pouze darů přírody. A to šetrnou cestou.
Obsah článku
Konzervanty
Základní složkou každého produktu bývá konzervant a další chemické látky, které nám v podobě kosmetiky slibují mládí, úbytek vrásek, zdravější barvu pleti a podobně. Opak však bývá pravdou, nemluvě o zásahu do přírody při výrobě jedné také série krémů, make-upů a jiných zkrášlovacích prostředků v životě ženy.
Netestujte na zvířatech, berte, co vám nabízí
Vsaďte raději na přírodu, která se nám dává se vším zdravým, co je našemu zdraví prospěšné. Vsázejte na to, co používaly naše babičky, od vepřového sádla na strie a jizvy, až po mléko. Mléko kozí i oslí. Tato mléka se dají využít nejen na hydrataci, ale také na podporu mládí. Sama Kleopatra měla malé tajemství své krásy – tu si zasloužila právě díky oslímu mléku. Doporučují se také krémy z hadího jedu, které fungují jako přirozený botox.
Ženy a kytičky
Některé ženy přírodního ražení však nechtějí zvířata užívat ani co se týče výše popsané úpravy kosmetiky. Vsadit tak lze samozřejmě ryze na flóru a velmi oblíbená na poli kosmetiky je například levandule. Existují však i jiné rostlinné kombinace, využívající bylin, ale i růže. Heřmánek, kopřiva, dokonce i kořen zázvoru.
Certifikáty
Ať už kupujete potravinu nebo kosmetiku, tyto certifikáty vám zaručí jejich šetrnost vůči životnímu prostředí. Jedná se o certifikát Vegan se slunečnicí v logu (jeho produkty neobsahují žádnou živočišnou složku), HCS a HHPS s králíkem v logu, Fair Trade (brojí proti vykořisťování Afričanů a obyvatel dalších rozvojových zemí), CPK – certifikovaná přírodní kosmetika (český certifikát ekologického zemědělství), BDIH (přírodní původ složek kosmetického výroku).